متن


 

 سپورا

 

page_banner_tetra_handportableradios_959x233px

شرکت سپورا(sepura) یکی از بزرگترین و بهترین شرکت ها در زمینه ساخت،طراحی وتامین  انواع بیسیم های مخابراتی در دو تکنولوژی TETRA و DMR است.

این شرکت  برای راه اندازی شبکه تترا تجهیزات و نرم افزار هایی را طراحی و ساخته است که می توان به انواع BTS ، سوئیچ ها، بیسیم های دستی و خودرویی و

ثابت، نرم افزار های مدیریت شبکه و رابط کاربری تجهیزات اشاره نمود.

در بحث BTS و بیسیم ها شرکت سپورا با توجه به نیاز کاربران و نهاد های متقاضی سیستم، انواع مختلفی را طراحی و ساخته است که همگی مبتنی بر IP بوده و می توان مدیریت نمود ولی توان، قدرت، ظرفیت، پوشش و دسترسی و امکانات آنها متفاوت می باشد. ولی در پروژه راه اندازی تترا برای شرکت نفت و گاز bts از شرکت فرانسوی ETELM خریداری و استفاده شده که قابلیت کار در استاندارد تترا و همچنین ساپورت بیسیم های سپورا را دارد. در پروژه مذکور BTS FR400 به کار برده شده که توان ۲۵W، قابلیت افزایش تا ۸ کریر، قابلیت کار در مود Stand alone، امکان ایجاد مدیریت شبکه و ارتباط با سوئیچ و … از ویژگی ها، امکانات و قابلیت های آن است. همانطور که در تاپیک قبلی گفته شد دو باند فرکانسی برای شبکه تترا در نظر گرفته شده  که باند فرکانسی UHF در کشورمان توسط شرکت نفت و گاز پیاده سازی و به کار گرفته شده است. بیسیم های دستی (handheld) این شرکت که قابلیت کار با استاندارد تترا را دارند به مدل ها و تیپ های مختلفی تقسیم بندی می شوند که این تقسیم بندی با توجه به قابلیت ها و محیط استفاده این بیسیم ها می باشد. توان خروجی بیسیم ها ۱w rf بوده و به سه سریSTP8000-9000، STP8X، SC20 تقسیم شده است. همانطور که گفته شد این تقسیم بندی به نوع و محیط استفاده بستگی دارد از مدل STP8X در محیط های گازی و احتمال انفجار استفاده می شود و دو مدل SC20 و STP8000-9000 برای سایر کاربرد ها از جمله حمل و نقل، صنعت، نظامی، فرودگاه و …به کار گرفته می شوند.

 

Follow Us On
Copyright © 2024, All Rights Reserved